Witryna korzysta z plików cookies,które są niezbędne do prawidłowego jej funkcjonowania .W ustawieniach przeglądarki możesz zmienić warunki ich przechowywania lub dostępu

Ekspresja koloru

Wystawę obrazów abstrakcyjnych i pejzaży  młodego tarnowskiego artysty Grzegorza Wójcika można oglądać w kameralnej Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Krakowskiej od 24 lutego. Wernisaż jego prac odbył się dzień wcześniej, 23 lutego, o godz. 17.00, gromadząc liczne grono przyjaciół i znajomych artysty. „Moją ogromną pasją i miłością jest malarstwo. To, co noszę w sobie przelewam na papier, płótno. Tworzę świat abstrakcyjny w kolorze, formie i fakturze. Ulubionym dla mnie motywem jest pejzaż o niecodziennej stylistyce. Głównie inspirują mnie motywy pejzażu z Małopolski. Myślę, że to dzięki ludziom, z którymi przebywam na co dzień, których spotykam, czerpię energię do twórczej kreacji.” Czwartkowy wieczór to był jego czas, oprócz wernisażu swojej wystawy w MBP, tuż po niej pojawił się na Salonie Wiosennym otwartym w pałacyku BWA w Parku Strzeleckim, na którym także prezentował swoje prace.

Grzegorz Wójcik urodził się 15 czerwca 1988 r. Jest absolwentem tarnowskiego Studium Renowacji Mebli i Wyrobów Snycerskich w Tarnowie oraz malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w pracowni prof. Grażyny Borowik. Obecnie studiuje Arteterapię na Uniwersytecie Pedagogicznym. Jest aktywnym wolontariuszem znanej tarnowskiej Fundacji "Kromka Chleba", w ramach której współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Zajmuje się malarstwem pejzażowym i abstrakcyjnym, rysunkiem, renowacją mebli, a także projektowaniem graficznym. Charakteryzuje go świeże spojrzenie na abstrakcję: dobór kolorów, kompozycji i miłości do malarstwa. Każdy obraz to żyjąca, barwna struktura. Bierze aktywny udział w życiu artystycznym Tarnowa. Jest autorem wystaw indywidualnych i zbiorowych, a jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, min. na Węgrzech, w Dagestanie, Niemczech, Hiszpanii.

WYSTAWY INDYWIDUALNIE:

2010r. - "Ekspresja koloru"- Tarnów pizzeria "Campo Di Fiori"
 2011r. - "Ekspresja koloru odsłona 2 " - Tarnów Pałac Młodzieży
 2012r. - Projekt „Słowa Malowane Dźwiękiem” - ZPAP Tarnów
 2015r. - ”Z MOJEJ PRACOWNI” Klub Kultury Wola – Kraków
 2016r. - “Barwy pejzażu” Wanilia cafe ul. Gołębia 6 - Kraków

WYSTAWY ZBIOROWE:

 2007r.- "Moja Cisza" - Tarnów Kawiarnia Alchemik
 2008r.- "Muzyczne inspiracje" - Tarnowskie Centrum Kultury
 2009r.- "OHP"- Tarnów
 2010r.- "Świat w moich barwach" Dąbrowski Dom Kultury - Dąbrowa Tarnowska
 2010r.- "Ekspresja koloru"- Tarnów pizzeria "Campo Di Fiori"
 od 2011r. Swoje prace prezentuje na wystawach organizowanych przez Koło Artystyczno- Naukowe Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej.
 Ok 17 wystaw. Z ważniejszych: cykl wystaw „Motywy Pasyjne” w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu.
 2016r. - “4/1” ART Squat ul. Rynek 15 - Tarnów

     

UDZIAŁ W PROJEKTACH:

 2010r. - udział w XI Regionalnym plenerze Malarsko - Rzeźbiarskim Wierzbica koło Lublina.
 2014r. - Udział w projekcie "Re: Format?", Zbiorowa wystawa, Tarnów
 2014r. -Eko(nie)logiczne działanie II, "Święto Rzeki" Ciężkowice.
 2015 r. -Udział w Międzynarodowym Festiwalu Perfomedialnym, Spektaklem
„W Izoterycznym Spięciu Pierwiastków”.
2015r. - udział w Konkursie międzynarodowym „Moje miejsce”. I wystawa po konkursowa – Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

Tekst i zdjęcia – Ryszard Zaprzałka