Witryna korzysta z plików cookies,które są niezbędne do prawidłowego jej funkcjonowania .W ustawieniach przeglądarki możesz zmienić warunki ich przechowywania lub dostępu

Nie grożą nam wirusy lecz szczepienia

Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić

 

Mikrobiolog i epidemiolog, mieszkający w Niemczech, prof. Sucharit Bhakdi, lat 74, od dawna ostrzegał, że szczepienia mogą prowadzić do zgonów z powodu zakrzepów krwi. W rozmowie z reporterką WOCHE Martiną Bauer zdecydowanie krytykuje polityków i przedstawia inne spojrzenie na walkę z pandemią. Jest jednym z najostrzejszych krytyków działań polityków w walce z pandemią korony. Przy zastosowaniu właściwych środków – to jest odizolowania jedynie grupy osób najbardziej wrażliwych – i przy normalnym funkcjonowaniu pozostałej części społeczeństwa, kroronawirusa można było pokonać w około 4 tygodnie – ocenił prof. dr n. med. Sucharit Bhakdi, lekarz specjalista w dziedzinie mikrobiologii i epidemiologii zakażeń. Ekspert przyrównał działania wokół Covid-19 do metod totalitarnych. Wyrzucił też chrześcijanom odejście od człowieczeństwa. Profesor jest krytyczny wobec szczepień przeciw covid-19: Nie wchodzi w rachubę szczepienie substancją nazywaną szczepionką, bo jest ona zbyt niebezpieczna. Swoimi wypowiedziami naraził się profesor wielu naukowcom, jest szykanowany i obrażany. A jednak pozostaje niezłomnie wierny swym poglądom. Także teraz - w czasie kampanii szczepień prowadzonych na całym świecie, które - jego zdaniem - są nieodpowiedzialne. Jego opinię uwzględnia niedawne orzeczenie Sądu Administracyjnego w Wiedniu, który między innymi uznał testy PCR za nieodpowiednie do diagnostyki.

Czytaj więcej...

Matka, mamusia, mateńka…

Ona mi pierwsza pokazała księżyc
i pierwszy śnieg na świerkach,
i pierwszy deszcz.
Byłem wtedy mały jak muszelka,
A czarna suknia matki szumiała jak Morze Czarne
.

Tak o swojej mamie pisał przed laty Konstanty Ildefons Gałczyński. Obchodzony co roku 26 maja Dzień Matki to wyraz szacunku dla wszystkich matek. W tym dniu są one zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami. To święto ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w wychowanie. Postać matki kojarzy się z beztroskim dzieciństwem, jest symbolem miłości, bezpieczeństwa, domu. Bycie matką najczęściej łączy się z jednoczesnym przeżywaniem radości i doświadczaniem cierpień, troskami, wielkimi nadziejami związanymi z dziećmi, ale też niepokojami o ich los. Macierzyństwo to wielkie powołanie i wyzwanie, któremu coraz trudniej przychodzi sprostać współczesnym kobietom... . A jaką Ty jesteś matką? Jak czcisz swoją matkę?

Czytaj więcej...

"nieTolerancja" czyli wojna w Tarnowie

na razie tylko ideologiczna

W atmosferze niezłej kłótni – pisze na portalu ikc.pl Łukasz Winczura, minęła w Tarnowie tegoroczna edycja kampanii Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „LGBT+Ja”, promująca – w założeniu  tolerancję wobec osób homoseksualnych i transpłciowych. Pod ostrzałem krytyki, szczególnie ze strony środowisk kościelnych i prawicowych znalazł się prezydent Roman Ciepiela za oficjalne zaangażowanie się magistratu w tę ogólnopolską polityczną awanturę, podczas gdy milczał kiedy także przez Tarnów maszerowały tłumy pełne agresji wobec religii i budynków kościelnych, spod znaku tzw. Strajk Kobiet oraz ruchu “LGBT+”. Dominantą niedzielno-poniedziałkowych wydarzeń stała się otwarta 17 maja w Parku Strzeleckim w dniu Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii plenerowa wystawa pt.”nieTolerancja”, prezentująca cykl fotograficznych plansz z osobami wyrażające swoją „inność”. Podczas wernisażu, w którym wziął udział m.in. Prezydent Tarnowa, doszło do wymiany zdań między środowiskami, które na sztandarach mają wypisane idee LGBT a przedstawicielem ruchu Pro Life. Wcześniej, w niedzielę na placu Kazimierza miał miejsce happening środowisk związanych z ideologią LGBT.  Jednakże nie trwał długo, bowiem nielicznych aktywistów przegonił deszcz. I pomimo, że w poniedziałek świeciło słońce, również i ta manifa zgromadziła ledwie kilkanaście osób.  

Czytaj więcej...

Siła woli – wola zwycięstwa

To hasło niezwykłej wyprawy mieszkańca podtarnowskiej wsi  Stare Żukowice, a jednocześnie dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła Wielkiego w Nowych Żukowicach Jacka Góry, której celem był najwyższy szczyt kontynentu afrykańskiego – Kilimandżaro. W logo wyprawy umieszczono ośnieżoną górę oraz napis: SIŁA WOLI – WOLA ZWYCIĘSTWA. Rzeczywiście, by zdobyć Kilimandżaro trzeba wykazać się wielkim hartem ducha i …. siłą woli. 5 dni marszu w górę, aklimatyzacja powyżej 4600 m npm., zejście na 3900 m npm, ponowne wyjście do bazy na 4700 m npm, a potem nocny atak szczytowy na górę mierzącą 5895 m npm.  I powrót do bazy, a następnie zejście na wysokość 3950 m npm.  Ogromny wysiłek, ponad 6500 m przewyższenia,  100 km marszu w obie strony,  a powyżej 5000 m npm bardzo rzadkie powietrze i towarzysząca temu choroba wysokościowa… To było naprawdę wymagające przedsięwzięcie – mówi dyr. Góra (rocznik 1964),  absolwent IV  LO w Tarnowie i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Poniżej interesująca rozmowa z bohaterem tej ekspedycji Jackiem Górą przeprowadzona przez redaktora naczelnego “Głosu Lisiej Góry” Edwarda Kędzierskiego, dyrektora miejscowego GOK-u.

Czytaj więcej...

 Learn about how to open a crypto exchange regulations in that area . Get 1 Spin on the free spins sign up bonus casino where you will win at