Witryna korzysta z plików cookies,które są niezbędne do prawidłowego jej funkcjonowania .W ustawieniach przeglądarki możesz zmienić warunki ich przechowywania lub dostępu

Ludzie Teatru Nie Teraz 1 - M. Małysa

Teatr to przede wszystkim ludzie. W ciągu najbliższych dni postaramy się więc przybliżyć Wam różne światy tych, których połączyła wspólna praca nad „Końcem świata”

Maciej Małysa

Aktor, ojciec, mąż, interesujący facet.

Wrodzona ciekawość świata i ludzi ułatwia mu nieco żywot, pozwala na inspirujące spotkania, doświadczanie miejsc, chwil, łapanie momentów. Czasami rozmowny, dowcipny, innym razem chmurny, zamyślony. Żyje tak, jak gra mu w duszy. Nie ucieka, raczej stawia czoło temu, co przed nim.Absolwent krakowskiej PWST (dyplom 1998).

Na swoich artystycznych ścieżkach spotkał (na razie) takich reżyserów jak: Lupa, Hanuszkiewicz, Nosowicz, Żak, Rudnicki, Niedźwiedzki, Drobotowicz-Orkisz, Zaniewski, Kowalski.
 Młodszej widowni znany z bajek Wojciecha Banasia, które grane w całej Polsce miały nie tylko rozbawić dzieci, ale dostarczyć im także wiedzy o świecie, nauczyć tego, jak być dobrym.

Niektórzy znają go z seriali. Zagrał w tych najbardziej popularnych i cieszących się dużą oglądalnością. Inni widzieli go w reklamach- ma ich na swoim koncie kilkanaście, łącznie z tą ze słynnym ,,orzełkiem” dla polskich sportowców w Vancouver. Jak sam zdradza, marzył kiedyś o roli Zbyszka z Bogdańca. Od tej chwili minęło jednak kilka lat i z tego, co dziś deklaruje w kontekście swoich marzeń (główna rola w filmie, mocne wrażenia, różne strefy klimatyczne), przypuszczać można, że chętnie skusiłby się raczej na rolę James'a Bonda Emotikon wink;)

Nigdy, co sam wyraźnie podkreśla, nie zaangażowałby się w produkcję przedstawiającą Kościół i Polskę w sposób nikczemny.

Dla niego najważniejszy jest jednak teatr. To tam może rozwijać swoje umiejętności, obcować z widzem- co ma dla niego nieprzecenioną wartość. Jak sam podkreśla fascynuje go relacja aktor- widz i chemia, która wytwarza się między nimi podczas spektaklu, którą można kogoś uratować, dotrzeć do jego emocji, wrażliwości. Świadomość tego jest ciężarem i odpowiedzialnością, o której wie. W aktorstwie ceni nieograniczoność przyszłości, czyli tajemnicę kolejnego dnia, który przynieść może propozycję aktorską przerastającą najśmielsze oczekiwania albo wyzwanie aktorskie, które spędzi mu co prawda sen z powiek, ale zmobilizuje do poszukiwań, zmian, odnalezienia kawałka rzeczywistości, który dotąd ginął gdzieś w mroku.

Występował na deskach Teatru Cracovia, Teatru Profilaktycznego, widzom Teatru Nie Teraz znany ze spektakli ,,Dzień gniewu”, ,,Wyklęci” a za niespełna miesiąc - ,,Koniec świata”.Prowadzi działalność edukacyjną, pracował z niepełnosprawnymi i młodzieżą gimnazjalną.

Podczas warsztatów nie tylko zdradza tajniki zawodu aktora, stara się uczyć autentyczności wyrażania siebie, rozmowy i słuchania innych.

Agnieszka Winiarska