Witryna korzysta z plików cookies,które są niezbędne do prawidłowego jej funkcjonowania .W ustawieniach przeglądarki możesz zmienić warunki ich przechowywania lub dostępu

Ludzie Teatru Nie Teraz 4 - O. PISZ

Aleksandra Pisz - sceniczna Abir

Zdolna kobieta, która swe liczne pasje realizuje z zapałem i sumiennością.
Z rozmarzeniem i łagodnością spogląda na świat, stara się go opisać i sprawić, żeby stał się chociaż odrobinę lepszy.
Kocha zwierzęta i przyrodę. Poszukuje dobra i piękna.

Uczennica IV LO w Tarnowie (profil humanistyczny), laureatka konkursów recytatorskich, wokalnych i plastycznych. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu z języka polskiego (2016r.); 3-krotna laureatka konkursu "APLAUZ" Artystycznego Przeglądu Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności - edycji wokalnej, w latach 2015, 2016, 2017.
 Z Teatrem Nie Teraz współpracuje od 2014 roku, od tego czasu  zagrała w spektaklach ,,Kreon”, ,,Ballada o Wołyniu”, ,,Wyklęci”. Uczestniczka warsztatów teatralnych ,,Młodzi dla historii” na Festiwalu NNW w Gdyni (2016 r.). W wolnym czasie fotografuje.

Kocha śpiewać, czuje się wtedy wolna. Z szacunkiem i szczerością podchodzi do tych, którzy jej słuchają. Dzieli się z nimi swoim światem, pokazuje uczucia, które ją inspirują, odkrywa dla nich te przestrzenie emocjonalne, które dla niej samej są ciekawe. Najwięcej czerpie z poezji i tekstów Agnieszki Osieckiej. To one pomagają jej na dotarcie do drugiego człowieka.
Po ciuchu marzy o kameralnym koncercie, podczas którego mogłaby zaprezentować te teksty i twórczość tych artystów, którzy towarzyszą jej na artystycznej ścieżce.

W teatrze potrafi słuchać. W pracy nad spektaklem jest uważna, wyciąga wnioski z rozmów i sugestii, najpierw szuka w sobie uczuć i emocji, sposobów na dotarcie do postaci. Później przychodzi czas na działanie, na przekuwanie tego, co w niej na to, co na scenie. Teatr daje jej radość obcowania ze sobą, swoimi pragnieniami i obawami. Jest jednak, co chyba najważniejsze, sposobem na spotkanie człowieka z całym jego skomplikowaniem, tajemnicą, którą ma w sobie.
Ona też ma w sobie tajemnicę.

Agnieszka Winiarska - TNT