Witryna korzysta z plików cookies,które są niezbędne do prawidłowego jej funkcjonowania .W ustawieniach przeglądarki możesz zmienić warunki ich przechowywania lub dostępu

Nie lękaj się - mów!

Zdjęcia papieża Franciszka całującego dłonie Marka Lisińskiego, rzekomej ofiary wykorzystania seksualnego przez księdza, obiegły świat. Tymczasem ostatnie publikacje dziennikarzy, których trudno posądzić o zmowę, podważają wiarygodność bohatera owego happeningu. Na oszustwa byłego już szefa Fundacji „Nie lękajcie się” zgodnie wskazują publikacje najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. W tę szeroko kolportowaną narrację nieprawdy wpisał się także głośny film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" otwierający przysłowiową puszkę Pandory z atakami na księży, inicjując oglnopolską krucjatę walki z pedofilią w Kościele, stanowiącej ledwie statystyczny promil zjawiska. Związani ze stacją TVN twórcy tego "dzieła" już zapowiadają kontynuację swojego hitu - produkcja ma się ukazać w październiku 2019 roku. Datę wybrano nieprzypadkowo, wszak to najgorętszy przedwyborczy czas. I znowu zamiast mówić o Polsce będą mówić o Kościele. To idealny temat zastępczy do grzania przez całą kampanię. Czyżby pedofilia wśród duchownych była ostatnią szansą Koalicji pana Schetyny? Ciekawe, czy 3 część tego mini serialu odbędzie się przed wyborami prezydenckimi ?  A kiedy już opadnie bitewny kurz może wreszcie porozmawiamy poważnie o sytuacji w Kościele Tarnowskim... o pedofili i... Synodzie.

Czytaj więcej...

NAGRODY ROZDANE

czyli
33. TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA PRZESZŁA DO HISTORII

Dobiegła końca 33. edycja festiwalu „wybranych filmów fabularnych” znanego tarnowskiej publiczności pod nazwą Tarnowska Nagroda Filmowa - podsumowuje nasza specjalna korespondentka Katarzyna Cetera. W sobotę, podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się w Amfiteatrze Letnim ogłoszono listę laureatów, wręczono nagrody i wyróżnienia. Galę uświetnił koncert jednego z najgłośniejszych duetów ostatnich lat – przed tarnowską publicznością wystąpił SMOLIK // KEV FOX. Artyści promowali materiał z najnowszej EP QUEEN OF HEARTS.

Czytaj więcej...

FILMOWY TARNÓW

czyli
33 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
PRZEKROCZYŁA PÓŁMETEK

Dziś w kinie Marzenie dwa ostatnie filmy konkursowe – pisze w swojej kolejnej relacji Katarzyna Cetera – zobaczymy jeszcze SŁODKI KONIEC DNIA w reżyserii Jacka Borcucha a potem karkołomne a obiecujące 7 UCZUĆ Marka Koterskiego. Zostaną nam do obejrzenia filmy prezentowane w ramach cyklu „aneks”, koncerty, wreszcie gala finałowa… Tymczasem od soboty siedzimy w kinie i oglądamy polskie filmy - tak świętują prawdziwi tarnowscy kinomani.Część konkursowa w tym roku jest mocno rozbudowana – aż 12 projekcji konkursowych w ciągu sześciu dni to czasem nawet trzy filmy dziennie. Zaskoczeniem jest dla mnie jednak fakt, że widownia kina Marzenie nie pęka w szwach, nie obserwuję „dzikich tłumów” a przeciwnie – dużo widzę wolnych miejsc.

Czytaj więcej...

TRZY HISTORIE, KTÓRE WYDARZYŁY SIĘ NAPRAWDĘ

czyli
TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA RUSZYŁA PO RAZ TRZYDZIESTY TRZECI

Tylko dwie edycje tarnowskiego święta filmowego – czwarta i szósta - odbyły się w czerwcu – pisze nasza specjalna wysłanniczka Katarzyna Cetera. Tarnowska Nagroda Filmowa zazwyczaj rozpoczynała się w kwietniu lub maju – choć bywało, że i w lutym czy nawet w marcu. W tym roku 33 edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej została przełożona na czerwiec, po raz trzeci w swojej historii. Inauguracja odbyła się w sobotę – pewnie także okazji Dnia Dziecka. Przez cały tydzień przed rozpoczęciem festiwalu, w ramach tradycyjnego już PROLOGU oglądaliśmy filmy „intelektualisty kina”, Krzysztofa Zanussiego: od SRUKTURY KRYSZTAŁU – filmu sprzed pół wieku – poprzez CWAŁ, ILUMINACJĘ, BARWY OCHRONNE, CONSTANS, aż po ubiegłoroczny (a dość ciekawy) ETER. A to była dopiero rozgrzewka.

Czytaj więcej...

 new slot players get free spins promo from most of online casinos